RAW MITYBA šunims

Tai yra tokia mityba, kuomet šunys yra maitinami tokiu maistu, kokį jie ėstų laukinėje gamtoje, t. y. kokį patys susimedžiotų.

Prieš pradedant šunį šerti žalia mėsa svarbu nustatyti, kokį kiekį jis turi suvartoti.  Per dieną suaugusiam šuniui reikėtų 2-3 % kūno svorio žalios mėsos, t. y. šuo sveriantis 16 kg turėtų gauti nuo 320 g (2%) iki 480 g (3%) žalios mėsos. Mėsos kiekis turėtų būti keičiamas priklausomai nuo šuns savijautos. Sveiki šunys turi užčiuopiamus šonkaulius, liemenį bei paslėpsnį.

Daug kas nerekomenduoja šerti sausu maistu ir žalia mėsa tuo pačiu metu, kadangi šie produktai virškinami skirtingu greičiu. Taip pat nebūsite užtikrinti, kad jūsų augintinis gauna tikrai subalansuotą maistą. Vis dėlto, yra augintojų, kurie renkasi šį variantą.

Pradžiai rekomenduojama šunį šerti vienos rūšies mėsa ir stebėti šuns išmatas. Jei išmatos negausios ir tvirtesnės, tai rodo, kad mėsa šuniui tinkama.

Kai pastebite, kad šuo toleruoja vienos rūšies mėsą, galima pereiti po truputį prie kitos rūšies ir taip pildyti baltymų sąrašą. Labai rekomenduojama šunims duoti jaučių skrandžių.

Šuns mityboje reikėtų vengti kaulų. Jie veikia gyvūno organizmą, kaip „švitrinis“ popierius, taip pat gali užstrigti tiek burnos ertmėje, tiek žarnyne. Kartais tokie užstrigimai gali baigtis net šuns mirtimi, geriausiu atveju būna „tik“ subraižytas šuns žarnynas, dėl ko šuo gali tuštintis krauju.

Net ir šeriant šunį tik mėsa, galima į jo racioną įtraukti ir daržovių. Geriausia, kad jos būtų susmulkintos ar apvirtos, nes šunys nevirškina celiuliozės. Šunims negalima duoti svogūnų ar žalių bulvių.

Žinoma, nė vienas šeimininkas neprivalo savo šuns šerti pagal RAW. Tokia mityba reikia domėtis, skirti jai daug laiko. Paprastai toks šuns maitinimas yra kiek brangesnis už maitinimą sausu ėdalu.

Jei šeimininkas tingi ar nenori savo šuns šerti pagal RAW, tuomet bent jau turėtų rinktis kuo kokybiškesnį sausą ėdalą, kuriame būtų kuo didesnis procentas mėsos ir kuo mažesnis procentas grūdų.