Šunų, kačių ir šeškų ženklinimas

Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, nuo 2021 metų gegužės 1 d. įsigaliojo privalomas gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis (čipavimas) ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR).Gimę kačiukai, šuniukai bei šeškiukai turi būti sučipuoti ne vėliau kaip per keturis mėnesius nuo jų atvedimo ir ne vėliau, kaip iki jų atidavimo naujiems šeimininkams (naujiems savininkams parduoti/dovanoti nesuženklintus gyvūnus yra draudžiama). Už kačių, šunų ir šeškų suženklinimą ir įregistravimą atsakingi laikytojas ar savininkas.

Procedūra yra neskausminga ir trunka vos keletą minučių. Gyvūnas mikroschemos nejaučia, ji niekaip neveiks jo elgesio ar būdo. Mūsų klinikoje augintinio paženklinimas mikroschema ir įregistravimas kainuoja 20 eur.

Gyvūno ženklinimas – atsakingas ir būtinas šeimininko veiksmas. Nedvejokite dėl šios procedūros – gyvūnui ji neskausminga, o jūs jausitės ramesni, kad esate oficialus jo šeimininkas. Jei nutiktų nelaimė – gyvūnas dingtų, paklystų, ar būtų pavogtas – lengvai susigrąžinsite jį į savo šeimą.

Taip pat, jei ateityje, planuojate su savo augintiniu keliauti į užsienio šalis, kelionėms būtinai reikia„išsiimti“ augintinio ES pasą. Kad augintinis galėtų keliauti kartu su jumis, jis būtinai turi būti ženklintas (čipuotas), skiepytas ir turėti ES pasą. Paso išsiėmimas mūsų klinikoje kainuoja 10 eur.